Tenhle den (21.8.) - D O P L N Ě N O

pátek 21. srpen 2009 03:42

Dneska je, pro mně osobně, významný den. Moji rodiče slaví výročí. Není to kulaté výročí, je dvacátého prvního srpna, a oni mají prostě jen další výročí svatby, vstupu do manželství.  Pro národ má tenhle den jiný význam, není co slavit ...

Když už jsem konečně dostal rozum, a přiznávám, že to bylo poměrně pozdě, tak mi bylo našich líto. Vzít se v tak špatný den. Oni ale v roce 65 samozřejmě netušili, co se stane o tři roky později.

Nevím, jaký by byl vývoj událostí, co by se dělo, kdyby se nedělo. Kdyby nepřistála letadla a nepřijely tanky. Třeba by bylo i hůř. Myslím dneska. Třeba by tu na nás ze zdí koukal stále, v nadživotní velikosti vyvedený, doživotní prezident Dubček, a on i jeho rodina by byla skoro svatá. Stále by existovalo Československo? Nevím.

Jedno vím ale jistě, jsem rád, že se píše rok 2009. Že žijeme ve svobodném státě, a že si moji rodiče můžou v klidu oslavit své výročí. Jejich partnerský život mi je, a vždy bude, vzorem.

Brát si za vzor 21.8.1968 nedoporučuji nikomu. Je to zbytečná výzva? V to doufám. Nikoho by snad dnes už nenapadlo, že je na činech, které se staly ten den a které k tomu dni vedly, něco hodného následování. No, někoho možná i ano. Některé činy, některých současných politiků mi přijdou na hraně. Na hraně toho, co tehdy vedlo k tomu dni, možná by i oni podepsali ten zvací dopis. Dopis byl sice jen alibi, ale existuje, je důkazem té zrady.

Zrazovat sami sebe umíme. Volit komunisty umí stále minimálně třináct procent z nás, spolehlivě. Proti radaru je lidí ještě víc, nepoučíme se z historie? 

V tenhle den ...

http://kounovsky.bigbloger.lidovky.cz/c/97232/Komunistickou-stranu-je-treba-zakazat.html

Patnáctého září 2009 jsme se dočkali další zrady, zatím jde "jen" o zradu na politických partnerech. Volit ČSSD chodí už běžně 30% našich občanů, vydrží tito lidé veletoče pana Paroubka? Nebude jim vadit jeho souznění s agentem Filipem (kricí jméno Falmer)? Můžou mu dát svoji důvěru, hlas?

Doplněno 21. 8. 2015: Moji rodiče slaví zlatou svatbu, Paroubek je politická mrtvola a Rath sedí, mohl by to být pěkný den...

Václav Kounovský

Žádný diskusní příspěvek dosud nebyl vložen.

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy

Oblíbené stránky

Pošlete mi vzkaz

Zbývá vám ještě znaků. Je zakázáno posílat reklamu a vzkazy více bloggerům najednou.