Český Ku-Klux-Klan? Dějství první: Vítkov

čtvrtek 13. srpen 2009 21:45

Asi to není první dějství, ale pro mne ano. Jsem zcela zásadně proti zobecňování takovýchle excesů, ale dnešní zpráva od policie mě velmi zaskočila. Natolik, že jsem na chvíli ztratil svoji rovnováhu. Dvanáct extrémistů je vyslýcháno, udávají se jeden přes druhého a útoku přihlížely i dívky. To je Amerika první poloviny dvacátého století? Bohužel ne, Česko a 21. století...

Jestli je tohle všechno pravda, a útoku ve Vítkově se skutečně dopustila organizovaná skupina extrémistů, musíme neodkladně jednat. Nemusíme si sypat popel na hlavu, nemusíme vzdávat čest každému Romovi, ale musíme extremismus účinně zatlačit až na hranici zničení, za ní.

Je třeba přijmout takovou legislativu, která dokáže pracovat se "stranami", s těmi které i jen naznačí podporu podobným aktivitám, myšlenkám. Nemluvím o zákazu stran, takový idealista nejsem, ale pozastavit jejich činnost a řádně vše prošetřit, to jistě možné je. Dělnická strana a jí podobné formace slouží jako morální podpora pro lidi podobné účastníkům tohoto pogromu. Proto musíme bránit demokracii, ne kvůli Romům, teď právě kvůli rodině z Vítkova a potom kvůli sobě samým. Tedy pokud chceme, aby tento stát fungoval a prosperoval.

Je to hnus, ve světě se dějí různé věci, ale existenci takového zvěrstva v naší zemi, možnost té existence, to jsem si nepřipouštěl. Máme tu nebezpečí vzdálená, ty je potřeba analyzovat a řešit, ale i ta aktuální. Pravicový extremismus je živý na Slovensku, v Čechách i v Německu, ve Francii, je tím aktuálním nebezpečím. Musíme se podívat na kořeny demokracie a nechat je prorůst hloub, je potřeba jednotlivé výhonky chránit před plevelem a kořeny před znečištěnou půdou. Musíme demokracii nabízet jen těm, kteří ji vyznávají, byť i jen nevědomky.

Věřím, že se dají přijmout takové zákony, které zabrání lidem legálně vyznávat nelegální ideologii. Takové zákony, které zároveň nebudou otravovat poctivé občany. Tak se snažme, volme a chtějme po našich zvolených zástupcích změnu přístupu, každý jeden z nás.

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky