Ustupujeme, a mě se to vůbec nelíbí...

sobota 11. červenec 2009 22:21

Západní civilizace má existenční problém. Necháme se zničit sami sebou? Svými fundamentalisty? Mám na mysli fundamentální humanisty, demokraty, ekology. Každý jeden fundamentalismus na téhle planetě vedl vždy a jen ke zkáze...

Dnes nebudu jednotlivá témata rozvádět, na to se ještě najde dost příležitostí. Chtěl bych jen otevřít ty krabičky, jednu po druhé.

Rasismus. Já jsem rasista, ale ne v pravém slova smyslu, tedy doufám. Můj rasismus je sociální záležitost. Vadí mi lidé, kteří narušují sociální atmosféru tohoto státu. Lidé, kteří na imaginárním rasismu staví svoji obživu, kariéru. Pana Kocába tedy nemám vůbec rád. Z celoevropského hlediska mě znepokojuje otevřenost vůči přistěhovalcům, těm kteří vyznávají islám. Bojím se, že od přistěhovalců chceme příliš málo a, naopak, oni dokáží zneužívat vše co nabízíme, náš humanismus i demokracii. Nebude z nich ale brzy pátá kolona? Nebo už jí jsou? Trochu schizofrenní krabička?

Sociální smír, sociální stát. Kudy tudy? No nikudy. Vždycky musíte být připraveni dávat, když chcete brát. Principem sociálního státu není to, že jedni programově jen berou, a druzí jsou zákony nuceni dávat. Nemluvím o tělesně nebo zdravotně postižených, to je samozřejmě skupina lidí primárně přijimajících. Ale ti si svoji roli nevybrali a myslím že by si každý z nich, nebo každý druhý, rád vybral jiný životní úděl. Ti ostatní? Nikdy jsi nic nedal, tak nebudeš brát, to je můj recept, trochu moc jednoduchý, ale jde jen o pohled do krabičky.

Globální oteplování.  Skupina G8 právě dojednala kolosální hloupost, za pět let o ní nikdo nebude nic vědět, tedy o tom kdo to podepsal, ale teď... Prý zajistí, aby globální teplota nestoupla o dva stupně celsia oproti předindustriální éře, a to do roku 2050. Co to znamená? Teď se bude globálně utrácet za blbosti, a za čtyřicet let se spočítá účet? Já budu prdět do hlíny, nebo budu hodně starý, co ti politici? Ti tu už nebudou. Jde jen o politickou proklamaci? Marketing? Ano! Hraje se o miliardy, dolarů i životů, a obojí se bude jenom utrácet. Tohle je veliká krabička.

Můj životní pocit? Lítá mi tu někde Amor, ale to z předchozího textu není znát, jsou důležitější věci. Rád bych jednou svoje děti přivedl do světa který nepostrádá smysl, logiku.

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky