Zubová, Zubov, nový prototyp politické korupce?

pondělí 15. červen 2009 23:25

Zubovuv obraz za 2 450 000 Kc

Jak se nechat uplatit od politického "protivníka", jak podrazit kolegy, stranu, vládu, stát? Jak to udělat když nejsem odvážný? Jak to udělat když se bojím odhalení? Jak to udělat, když nechci stát s halapartnou na barikádě?

Řešení může být jednoduché, stačí mít za manžela "umělce". Cena uměleckého díla je velmi variabilní, to může být vlastně geniální cesta k legalizaci příjmů z korupce. Pan Zubov má dnes ve své galerii díla za dvaapůl miliónu a taky za pět tisíc. Ta díla jsou ze stejného materiálu a jsou vytvořená stejnou technikou. Výsledek? Jeden centimetr čtvereční, který kupuje budoucí politický souputník, stojí 500x víc než je tržní cena děl tohoto autora. Obě ty cenové hladiny jsou nabízené ve stejné galerii, obrázek připojený k článku by měl stát dvaapůl miliónu, asi také  začnu znovu výtvarničit...

Bylo by smutné kdyby to byla pravda? Ne, spíše chytré, vychytralé skoro jako Grossovy akcie. Zubov je kvalitní řemeslník, já nezpochybňuji jeho zvládnutí techniky, ale s mírou svého talentu může sedět tak na Karlově mostě, jeho produkty prostě nemůžou stát milióny. Proč by stály? Protože věnoval svoje obrazy mnoha celebritám? Protože se mu podařilo nechat se s obdarovanými vyfotit?

To je čirá spekulace, ale pro mě je to důležité, to že předvolební kampaň DSZ před volbami do EP byla třetí nejviditelnější, a podle mě, tím pádem, i třetí nejdražší. Ale kolik stála a jak byla financována? O tom jsem z žádného veřejného zdroje žádnou informaci nezískal. Jakou barvu mají tyhle zelené peníze? Oranžovou? Rudou?

http://kounovsky.bigbloger.lidovky.cz/c/87031/Demokraticka-strana-zelenych.html

 

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky