Fašizující? Jděte do háje!

neděle 7. červen 2009 07:34

Vejce sem, vejce tam. Hodit si na Paroubka vajíčkem? Taky bych si hodil, ale jsem Husákovo dítě, nepřišlo by mi to přípustné. Jsem špatně vychovaný. Tím nechci říct, že podporuji ty, kteří byli v okamžiku hodu opilí. Jednak to znamená že začali nasávat už dopoledne a další pravdou je, že to podstatně snížilo jejich naději na zásah. Věřte, nevěřte...

Syrové vejce je docela nevhodný nástroj pro útok na konkrétní místo, na jeden bod, třeba na hlavu sebeobětujícího se pana Paroubka. Takové vejce má totiž nestálé těžiště, ten žloutek co máme všichni rádi (pokud nejsme vegany), dokáže během letu podstatně změnit jeho trajektorii. Tak ze dvou metrů se dá hodit spolehlivě :), jinak je to jen loterie.

Pan ministr vnitra Pecina by se měl stydět. Používat v jeho roli a s jeho mandátem slova jako "fašizující" je minimálně trestuhodné, na místě "prvoházečů" bych asi podal trestní oznámení za šíření poplašné zprávy. Několik lidí, několik desítek a nakonec i stovek lidí jen vyjádřilo svůj nesouhlas s politikou jedné z našich stran... Možná nevhodným způsobem, ale podle mě je to nenásilná forma protestu, jeden slavný Ind by měl radost. A co my? Naše veřejnost z toho udělá skandál. Ale to lžu, ne veřejnost, jen jedna strana a jeden prezident a hlavně naše média. Stran máme hodně, novin dost, ale prezidenta jen jednoho.

Co to tu skutečně máme? Podle mého názoru sociální demokracii, stranu která si bere za své to snesitelné od Marxe, Lenina, Stalina, Goebbelse, Mussoliniho nebo Gottwalda. Já nejsem ministr, nemusím vážit každé slovo. Co by vzal do úst, do odsudků, do rozsudků Rath nebo Paroubek, kdyby se nemuseli ohlížet na demokracii? Nechci domýšlet, "vejcohodi" dostanou dva roky natvrdo, nepohodlní blogeři domácí vězení bez netu? Chucpe!

Volby nejsou lunapark, možná by to ale Kočka chtěl a Paroubek podpořil, udělat z občanství jen kolotoč. Svezete se a zaplatíte, ale nikdo Vám dopředu neřekne kolik bude ta jízda stát, nikdo se Vás ani nezeptá na jakou stranu se má ta atrakce točit.

Včera, při volbách do EP, to ale bylo na nás, na vás. Zatím se nás ptají, tak odpovídejme... 

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky