Uteču? Ne, omlouvám se...

pátek 29. květen 2009 08:30

Před pár dny jsem za tímto blogem bouchl dveřmi, někdy jsem holt "startovací". Ale to, co tehdy tištěné Lidovky na svojí titulce uveřejnily, myslím tu "citaci" výroku zdroje z okolí pana Topolánka na adresu pana Mlynáře: "Je to taková židobolševickounionistická skupinka", to mě fakt nadzvedlo, asi jsem byl i osobně trochu rozháraný, jedna inspirativní dívka mě bohužel zrovna poslala k šípku... Jednal jsem rozumně? Ne.

Hledal jsem, posledních pár dní, nový přístav pro svoje psaní. Ale vhodnější molo jsem si nenašel. Tedy, ne že by nebyly jiné blogy, že by byl problém se někde registrovat, to ne. Ale bylo by to někde jinde jiné, lepší? Pokud jde o blogy deníků, stane se, bohužel, každý druhý den, že se můžete naštvat na jejich novináře, prostě zásadně nesouhlasíte s tím co bylo vydáno. Novináři jsou různí, a občas noviny otisknou i zvláštní věci.

Lidové noviny jsou v současné době asi nejsolidnějším českým deníkem, měl jsem sice kdysi předplacený deník Telegraf, ale to snad ještě nebyl internet a už vůbec ne blogy. Chci tím říct, že se musím zamyslet spíš já sám nad sebou a nenechat se "startovat" každým článkem který se mi nelíbí. Je tu svoboda slova, a ta znamená, mimo jiné, právo novináře, blogera, politika, redakce, uveřejnit co uzná za uveřejnění hodné. Ovšem ty pány a paní novináře co usednou ke klávesnici s tím, že chtějí vědomě lhát nebo manipulovat veřejným míněním, ty bych hnal k odpovědnosti. Zákaz činnosti na pár měsíců? No, když se to může stát každému jen za to, že spáchá dvakrát za sebou stejný dopravní přestupek, tak proč netrestat stejně přísně tyhle pisálky?

Přiznat chybu, to je jedna z věcí která mi nečiní veliké problémy, a také jedna z věcí kterou asi nedokáže náš pan prezident.

Na nepravosti v práci novinářů budu tedy dál upozorňovat, dávají nám vlastně i témata k psaní. Nebudu příště hned balit kufry. Přiznávám se, že mě ke změně názoru přiměly i názory mých přátel a i diskutujících pod původním článkem, všech, děkuji. 

Omlouvám se těm kteří byli rádi že tu balím, ale i těm kterým bych scházel. Zůstávám.

A co se týče pravidel blogu, já vycházím z definice: http://cs.wikipedia.org/wiki/Blog

Václav Kounovský

Karel JirásekVítám Vás zpět.21:2929.5.2009 21:29:00
Jiří NavrátilČlověk, když dostane kopačky ...13:5429.5.2009 13:54:28
NaďaJe zde více11:1729.5.2009 11:17:11
ZorroFw: Vtip na pátek10:1929.5.2009 10:19:39
marekJe to droga,08:5429.5.2009 8:54:10

Počet příspěvků: 6, poslední 29.5.2009 21:29:00 Zobrazuji posledních 6 příspěvků.

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy

Oblíbené stránky

Pošlete mi vzkaz

Zbývá vám ještě znaků. Je zakázáno posílat reklamu a vzkazy více bloggerům najednou.