Babišovy sázky...

čtvrtek 29. říjen 2015 14:18

Ministr Babiš, podle vlastních slov, přijal před národem sázku s ex-ministrem financí Kalouskem, o deset miliónů. Prohrál a nechce zaplatit. Prohrál? Vyhrál? Prohrál transparentně a jasně, ale snaží se mlžit...

O co šlo asi všichni víme, podle Babiše byl Kalousek policií vyšetřován, ale on byl ve skutečnosti jen prošetřován. Sám jsem byl jednou, na základě udání, policií prošetřován, bylo mi kladeno na hrb mnoho a mnoho vlivu a snad i skutků. Vlastně by se mi líbilo, kdyby měl ten ohlašovatel alespoň z části pravdu. Bohužel.

Jestli je lump jeden nebo druhý je celkem jedno, podle mého názoru jedou oba často na hraně zákona a Babiš deleguje třetí osoby i k práci za hranou. Nicméně, tento případ je prostě jasný.

Mediální hvězda Babiš mediálně zakopl a nechce za svoji chybu platit. Sice by se dalo z toho zakopnutí vykopat plno politického kapitálu, ale to on nemůže udělat. Musel by přiznat chybu a zaplatit pro něj nepodstatnou sumu panu Kalouskovi. Vlastně ne Kalouskovi, ale na dobročinné účely.

Tak proč se neukázat jako chlap? Říct:

"Je to moje chyba, chtěl jsem prostě jen říct že policie v této věci prováděla úkony a nepoužil jsem přesná slova. Byl jsem na to upozorněn, přesto jsem si stál na svém, bylo to pod moji rozlišovací schopnost. Omlouvám se panu Kalouskovi a deset miliónů převádím na účet, který mi sdělí. Přestože to nebylo předmětem sázky, předpokládám, že mě i veřejnosti sdělí, jak s těmito penězi naloží či naložil."

Co udělal Babiš? Řekl:

"Já jsem se nevsadil, sázku jsem jen přijal, neuzavřel, proto nic platit nebudu!"

Chucpe! V dnešní turbulentní době nepotřebujeme politiky kteří se chovají tímto způsobem.

Sám se bojím, že Babiš vsadil na důvěru občanů tohoto státu, a podobnou prohru nemůže akceptovat. Bojí se ztráty důvěry svých voličů. Ale komu lidé věřili nejvíc, až neomezeně, nekriticky? Za posledních sto let? V historickém pořadí: komunistům, fašistům, maoistům, rudým Khmérům. A jak to vždy dopadlo?

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky