Šuškanda?

čtvrtek 13. srpen 2015 17:10

Funguje státní systém civilní ochrany nebo jen šuškanda? Dneska nám v Litvínově vybuchla chemická továrna a za sebe musím říct, že státní systém civilní ochrany nefunguje vůbec.

Žiji v Mostě a rodiče mám v Litvínově, mezi oběma městy leží továrna Unipetrolu. Vlastní jí Poláci z PKN Orlen, získali ji poněkud nečistě na úkor našeho současného ministra financí Babiše. Tehdejší občan Babiš se zase snažil tuhle fabriku získat nečistě na úkor Českého státu. Poláci ho podtrhli, a on si od nich vzal slušné výpalné, které mu připsal soud/arbitráž, a pět českých na stole snad ani nikoho moc nezajímalo. Ptal bych se pana Cingra jak to tenkrát bylo, třeba by to pod přísahou řekl, je to slušný člověk.

Proč se tak rozepisuji? Dneska ta fabrika vybouchla.

PKN má opravdu špatnou personální politiku a snaží se šetřit i na údržbě. Tím šetřit myslím opravdu šetřit, zrušíme prevenci, vyhodíme zaměstnance, kteří tu fabriku stavěli a najmeme své bratry Poláky (co na tom že zatím mají praxi jen z prodeje bot nebo nábytku, hurá s nimi do chemické výroby). Budeme řešit až poruchy, to byla jejich mantra a pár set miliónů ušetřili.

Dneska ta fabrika vybuchla, škodou to bude největší událost od spojeneckého bombardování v lednu 1945, ale kdyby opravdu vybuchla, tak části Litvínova přistanou někde u Drážďan a části Mostu se octnou v průmyslové zóně Triangel před Žatcem.

Dneska ráno jsem rodinu urychleně poslal na chatu u Libochovic, zaměstnancům jsem dal volno, rodičům jsem doporučil pobývat v té části paneláku, která nemá přímý výhled na fabriku, a sám jsem, s naivní důvěrou ve vlastní nesmrtelnost, věřil, že se po záblesku stihnu schoulit na bezpečném místě, někde blízko betonových základů naší provozovny.

Proč o tom píšu?

Od státních orgánů, od města, magistrátu, jsem se za celý den nedozvěděl nic. I ta ČT24 referovala až po poledni a to sporadicky. Sporadicky pro toho, kdo sedí vedle soudku s prachem a čeká co se bude dít. Šuškanda a sociální sítě stát docela dobře zastoupily, proč si pak ale kurva ten stát platíme?

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky