Živnostníci kradou?

úterý 9. červen 2015 18:01

Živnostníci, firmy, všichni co platí daně kradou, nechtějí daně platit, neplatí je a vůbec jsou to lumpové, zločinci. Tato teze není můj názor, ale je to rozhodně informace šířená jako daná pravda, sociální demokracií, odbory a komunisty. Nicméně "oni" kradou z čeho? Tuhle otázku si funkcionáři odborů s rolexkami na ruce klást asi nemusí...

Ale já jim rád odpovím, kradou, krademe všichni, i stažený film je krádež. Krade se všude a je důležité udržet jistou rovnováhu. Nelze ukrást víc než je k ukradení.

A, jak se tak říká, zloděj volá: chyťte zloděje, zde je tato empirika naprosto naplněná. Peníze nerostou na poli, daně tam spíš končí, ať to pole patří Babišovi nebo ne, ale HDP prostě vytváří soukromé firmy, velké, malé, prostřední a čerpají z něj ti ostatní.

Živnostníci tvoří HDP, eseróčka tvoří HDP, akciovky tvoří HDP. Všichni ostatní jen čerpají z peněz které ministerstvo financí od těch tvůrců/plátců vybere. Státní zaměstnanci, zdravotnictví, školství, všichni žijí a tyjou jen z toho co vytvoří soukromý sektor.

Kdo je tady zlodějem?

Nejhorší na tom je, že si to ti státní zaměstnanci ani neuvědomují. Dostanou nově i pár dní volna navíc oproti ostatním zaměstnancům, ale proč? Protože ten cirkus někdo platí. Platí ho soukromé firmy, akciovky, eseróčka, živnostníci. A jestli někdo krade, tak je to ten náš biřic, stát, a u toho měšce stojí všichni ostatní, jen ne živnostníci a majitelé firem.

Ten stát, zloděj, svým závislým příjemcům přidá do misky občas nějaký ten benefit, jeho to nic nestojí, zaplatí to ti co plní pokladničku.

Kdo je tady zlodějem?

Kradené jsou hlavně ty rolexky na ruce funnkcionáře odborů, třeba nejsou ani pravé, stejně jako jeho víra. Je to jen otázka míry a jednou ta větev na které levice sedí praskne, to oni mají v ruce pilu. Nic nového, jen to mnohdy stálo mnoho miliónů životů a nějakou tu revoluci.

Kdo je tady zlodějem?

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky