Kdo zavedl a využívá politickou korupci? ČSSD, ODS, Zeman?

pondělí 3. únor 2014 07:49

"Úřednická" Rusnokova/Zemanova vláda nám ukázala cestu do propasti a pro své členy i přisluhovače (hledal jsem modernější název, ale marně) se při tom pádu postarala o velmi tučné prebendy či padáky. Kde začíná a končí politická korupce? Ptejme se korupčníka Rusnoka....

Rusnok dostane místo v ČNB, bylo mu přislíbeno hned na začátku jeho vládního angažmá a nikdo se tím extra netají, tehdy padla vláda a stát to stálo nějakou tu miliardu.

Rusnok překonal všechny své předchůdce v počtu šišek na husu a měsíc, naštěstí nemusel alespoň krmit tolik hladových krků, tak to bude náš stát stát jen pár stovek miliónů nebo jednotky miliard. Asi ne všechny občany (bohužel), jen ty co platí daně, ty skutečné, z vlastních zisků. Kdo bude platit účet?

Nepopírám nic, Nečas krmil něčím (opět státními penězi) svoji milenku a za setrvání ve vládní funkci (což by vůbec nebylo na škodu zlepšení fungování tohoto státu) dal nabídku "rebelům" z ODS. Je za to ovšem stíhán, tedy Nečas. Za extrémní prémie milence ze státního stíhán není. Proč?

Nicméně, proč může to samé po tom všem odhalování dělat Zeman nebo Rusnok? Proč může totéž dělat Sobotka, Hašek, hejtmané, primátoři, starostové..?

Veřejnost to asi stále nechápe, ale žádný ministr, žádný náměstek, žádný státní úředník, žádný nezaměstnaný, níkdo s malým přijmem, nikdo z uvedených nikdy nezaplatil ze svého ani jedinou korunu daní, která by sloužila k provozu tohoto státu. Nikdy. Tedy mimo DPH a spořební daně, to platíme všichni, co žijeme v tomto Kocourkově.

Politiky a celý provoz státu platí jen ti, co dostávají svou mzdu mimo státní aparát, a také firmy, které jim tento plat posílají, ty platí i svoje firemní daně.

A to je čistá pravda. Křišťálově čistá.

Pokud, jen nečerpáte peníze z tohoto státu, tak vy jste tímto státem, i já jsem jeho malou součástí.

Proč nechceme sami vládnout tomuto státu?

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky