Proč NEVOLIT ANO? Protože manipuluje už i tímto blogem...

pondělí 14. říjen 2013 07:02

Má hnutí ANO2011 právo na předvolební podvody, lži, manipulace? Má bloger právo lhát? Podle zákona asi ANO, podle morálky NE. Proto nevolme ANO. Co mě přivedlo na tuto stezku, která možná vede ke konci mého blogování na Lidovkách a proč si myslím, že mám právo hnutí ANO obvinit?

Je mi za ně až trapně, ale podvody se mají dělat opatrně, aby byly důvěryhodné, ne takhle okatě. Bigbloger má aktuálně jeden z nejúspěšnějších článků za dlouhou dobu, jmenuje se to "Proč volit ANO", autor má své argumenty (pečlivě vybrané a velmi pečlivě zpracované), ale o to mi nejde, co mi vadí, jsou čísla a statistika blogu.

Statistika věda je, má však cenné údaje? ANO, tady někdo podvádí a statistika ho usvědčuje.

Ten článek byl zveřejněn ve čtvrteční poledne a v neděli večer měl přes 11 100 přečtení a reputaci 32,45. V pátek večer měl ten článek čtení i reputaci zhruba na stejné úrovni.

Dosáhnout za jeden nebo den a půl dne na Lidovkách čtenosti větší než 10 000? Desetinásobku čtenosti velmi úspěšných článků, dvacetinásobku těch velmi dobrých? 

http://bigbloger.lidovky.cz/top.asp?hod=7&zor=cit

Vím, že si pan (zatím to nevíme oficiálně, ale nejspíše bývalý agent STB - soud nerozhodl, protože se Babiš a jeho svědci nedostavili) Andrej Babiš Lidovky koupil, ale nic se nemá přehánět.

Jak potom máme věřit průzkumům veřejného mínění, které jsou zpracovávané komerčními firmami? Ty mají na výsledek voleb mnohem větší dopad a finance potřebují jako každý jiný, když podvádí na blogu Lidovek, co udělá pro dobrý výsledek průzkumů?

Třešinkou na dortu se pro mě stalo vyjádření (ve prospěch Babiše, který prý uklidí ten chlév) pana trenéra a žokeje Váni po Velké pardubické, dlouho jsem neviděl tak trapný pokus o propagaci nějaké strany nebo hnutí. Přesto bych mu přál vítězství, na které letos nedosáhl, i kdyby pak říkal to samé, potřebujeme legendy a on jako žokej legendou je.

 

PS: Autor tohoto článku souhlasí s mnoha body programu tohoto hnutí, ale zároveň věří, že účel nesvětí prostředky a že důvěru si musí každý politický subjekt zasloužit, ne vylhat.

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky