Jako prasata

čtvrtek 1. srpen 2013 12:19

Prase je nám prý fyziologicky velmi podobné, jeho srdce se stalo prvním "nelidským" orgánem úspěšně transplantovaným člověku. Máme se tedy srovnat s tím, že se budeme i chovat jako prasata? Zeman, Balvín, Fischer, Benešová, Kohout, Žák, jsou to jména producentů materiálu na jitrnice?

Členové nezvolené vlády, členové vlády bez důvěry, členové vlády, která snad skončí tak rychle jako začala, se jako prasata prostě chovají. Bez podpory parlamentu, bez podpory dané volbami, beze stopy slušnosti likvidují lidské kariéry a životy. Ohýbají právo i justici. Proč? Protože můžou a mají své zadání.

Hlavní kanec má cukrovku, takže vlastně může cokoli a ono se to bude dát připsat jeho zdravotnímu stavu. Znáte někoho s cukrovkou? Určitě ano, myslíte si, že byl prezident indisponovaný ve Svatovítské katedrále kvůli cukrovce? Chucpe!

Cukrovka se teď hodí jako alibi, je chudák nemocný, tak se nedivte, že se občas motá. Ať si každý pije, co chce, ale ať se pak nesnaží řídit stát. Ale právě o to se teď svými prasečími způsoby pan Zeman snaží. Dnešní odvolání ředitele Národního divadla ze strany pana Balvína je zatím zřejmě nejkřiklavějším příkladem toho, jak bude tahle vláda zoufalců pod kuratelou tohoto prezidenta fungovat. 

Jen den ve funkci ředitele Zlaté kapličky?! Mohlo by se tohle stát v dnešní době někde jinde? Do konce tohoto týdne tato vláda odvolá už minimálně sto vrcholových manažerů a úředníků a jmenuje, bez výběrových řízení, své lidi, vláda jmenovaná bez libovolného mandátu, způsobem, který se vymyká ústavním zvyklostem. Vláda jmenovaná jen prezidentem navzdor principům parlamentní demokracie. Prezidentem zjevně nemajícím žádnou úctu ke korunovačním klenotům, ani k divadlu, které bylo tak důležité pro národní obrození. 

Tahle vláda, jestli bude vládnout bez mandátu do řádných voleb, tak jistě dá zbourat vepřín v Letech, právě nyní k tomu Českou republiku vyzval výbor OSN pro lidská práva. Získá tím pro republiku jen něco málo z kreditu, který právě teď ztrácíme. Nakonec, proč ne, našly se nové kapacity pro vepře, na hradě, ve Strakově akademii...

Korýtka jsou plná, pánové a dámo, přistupte.

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky