Přišla vám složenka na daň z nemovitosti? Neplaťte...

úterý 30. duben 2013 10:30

Nevyzývám daňové poplatníky k neplacení daní. Daně se platit musí, aby je stát mohl utrácet. To utrácení by mělo být ovšem adresné a logické. Utratit milióny, možná desítky miliónů za rozeslání složenky se špatným číslem účtu do téhle kategorie nepatří.

Ano vážení čtenáři, nevím, jestli se ta chyba týká celého státu nebo jen našeho kraje, ale přišla mi složenka se špatným číslem účtu. Naštěstí ten účet neexistuje, kdyby existoval, tak by měl jeho majitel moje peníze a pravděpodobně i peníze ostatních poplatníků. Celkem to dělá cca devět miliard korun, to by už stálo za to kopnout do vrtule a přistát někde v Pacifiku, i pár ostrovů by se za to dalo koupit a vyhlásit si vlastní stát.

Jak je tohle možné a hlavně, vyhodí někdo toho inteligenta, který je za to odpovědný? Jak může fungovat ministerstvo financí, když projde takováto chyba? Kdo to řídí, kdo to kontroluje? "TO" jsou státní finance a jejich správa, "TO" není legrace.

Mám jeden starý článek, Kalouskova složenka, tehdy jsem ministra chválil. Jak to vidím dneska? Hádejte.

9 000 000 000 Kč potencionálně ve větráku? Ten pán by se měl velmi zamyslet nad tím, jak řídí svůj resort a státní finance, měl by odstoupit.

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky