Aston se nám zbláznil 2...

čtvrtek 28. únor 2013 16:15

Před lety jsem napsal jeden ze svých prvních blogů, vlastně jsem v něm protestoval proti textu pana Neffa, Astona. Dnes se situace opakuje, znova jeho postoj nechápu...

Tentokrát jsou cílem jeho útoků (úvodníku Neviditelného psa) senátoři, kteří se snaží podat žalobu na prezidenta Klause, dalším cílem jsou lidé jako já. Neuznávám autoritu "prezidenta" Zemana. Není a nebude to můj prezident.

Proč si myslím, že Aston nemá pravdu? Sám mám problém s žalobou na prezidenta, je nesmyslná, podle dikce zákona by musel jednat ve spolupráci či v zájmu cizí mocnosti. Nic takového Klaus neudělal. Ta amnestie byla prostě jen hloupost, nebo dobrý plán jak vytáhnout z hrozby vězení kamarády, ale vlastizrada to fakt nebyla. Na druhou stranu, jak napadnout nedotknutelného? Ono těch paragrafů víc ani není.

Chápu snahu obžalovat Klause jako snahu dát mu pocítit že není tím géniem, za kterého se sám považuje, věřím že senátoři tím dělají to, za co je platíme. Že to dělají vlastně z jiného důvodu? Možná ano, ale tahle chyba pana Klause si zaslouží takřka libovolný útok, na motivaci až tak moc nezáleží. Ať si ten náš prezident omilostní klidně šéfa Harvadských fondů, ale proč má ten akt milosti dopadat plnou vahou na nevinné občany, poškozené?

Pan Zeman se stane novým českým prezidentem a na cestě k úřadu využil lži, nepravdy, polopravdy, manipulace. Máme všichni sedět na zadku a mlčet?

Já mlčet nebudu a doufám, že si letošní prezidentskou kampaň hodně voličů zapamatuje. Oba ty postoje, odmítání amnestie i Zemana jako prezidenta, jsou samozřejmě jen postoje, možná pózy, ale lidé je projevují zcela upřímně. Možná hloupě, zcela bez možnosti na prosazení toho názoru, ale zcela svobodně, díky bohu.

Mám své svobodné vyjádření dotáhnout ad-absurdum? Nechci to dělat, ale v historii by se našlo mnoho příkladů, kdy se občané neztotožnili s hlavou vlastního státu. Většinu z nich to stálo hlavu, vlastní. Zeman není Hitler ani Kim, hlavy padat nebudou, ale proč ho musím přijmout jako prezidenta?

Já toho kádra nevolil, nakonec i on sám prohlásil, že bude prezidentem deseti miliónů chudých občanů, prý trpí pod bičem otrokáře. Patřím prostě do skupiny těch pár stovek tisíc pro které sám Zeman nechce být prezidentem. A já nevěřím ve třídní boj, nejsem komunista.

Není to můj prezident, nebude nikdy, bude prezidentem České republiky, bohužel. Tu funkci získal s plnými ústy lží, proč to máme mlčky tolerovat? Já Astone nemusím a nechci.

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky