Statistika mluví jasnou řečí, volíme podle svého stavu, postavení..

neděle 20. leden 2013 18:00

V ghettu Chanov vyhrává Zeman v poměru 100:0, chcete se připojit k této většině? Studiem statistických údajů na www.volby.cz dojdete k jednoznačnému závěru, výsledek prvního kola prezidentských voleb v jednotlivých městských okrscích byl přímo úměrný majetkovému a platovému postavení voličů. I věk a vzdělání jistě hrály velkou roli, ale to ze statistik vyčtete až po složitějším zkoumání. Nicméně, třeba v takovém severočeském Mostě se i tyto parametry dají vyčíst celkem snadno.

Most je dnes město sociálně celkem transparentně rozdělené podle kvality bydlení. Prostě to tak je historicky dané místními podmínkami, záleželo i na tom, kde došlo nejdříve k privatizaci, kde byl potenciál bytového fondu k přestavbám, kde bydlí lidé čerpající sociální dávky.

V průběhu předchozích dvaceti let totiž obyvatelstvo Mostu migrovalo a to i vnitřně, právě podle aktuální situace, v sociálním prostoru toho kterého občana. Sídliště se stávají pomalu ghettem a vznikají příměstské satelity nové zástavby. I cenová mapa bytů je zde velmi extrémní, sedmdesáti metrové 3+1 pořídíte už za 160 tisíc, ale i za 900 tisíc korun, na vybavení bytu tady moc nezáleží, záleží hlavně na jeho poloze, umístění. Tato cenová mapa také motivuje občany k migraci, stěhují se podle své životní situace a možností, prostě do lepšího.

Co to má společného s volbami? V Mostě nikdy pravice neměla slušný volební výsledek, to už je dané, ale Karel Schwarzenberg přesto vyhrál v několika málo volebních okrscích, v ostatních byl nejlépe třetí, spíš čtvrtý. V okrscích, kde v průměru bydlí a volí nejvíce úspěšných lidí zvítězil. Podívejme se na mapu republiky podle krajů, kde zvítězil kníže? Tam kde se žije a pracuje lépe.

Tak zase půjdeme volit, úspěšní by měli jít povinně (ať už budou volit kohokoli) a ti zatím méně úspěšní by se měli rozhodnout podle toho, co chtějí udělat se svým životem. Chtějí ho zlepšit, zlepšit dlouhodobě? Pak by možná měli volit s úspěšnými nebo nevolit. Masa způsobila i v našich dějinách mnoho tragédií. Masu lze totiž oblouznit, ovládnout. 

Karla Schwarzenberga bude vždycky volit jedinec, který si to dobře rozmyslel, zvážil.

Zemana může volit masa věrných voličů a pak každý další jeho rétorikou vyprovokovaný občan, který si nemyslí že členové Rudých gard páchali na konci války válečné zločiny. Každý kdo si myslí že se o tom nesmí mluvit. Každý kdo ignoruje co dobrého Karel Schwarzenberg a i jeho otec udělali pro naši první republiku (ten starší) a pro náš moderní stát. Každý, kdo ještě nepochopil že pan Zeman lže kdykoli se mu to hodí. Každý kdo nechápe pojem sebereflexe.

Co naplat, demagogie je silná zbraň, lhát se může do nekonečna, nakonec ani ten Gross přeci nedostal za Mosteckou uhelnou těch 60 mega, a privatizace Unipetrolu byla naprosto transparentní, pět českých na stole je přeci výraz pro pětikorunu, aby si lobista mohl odběhnout zahrát do automatu v době, když spolu mluví velcí kluci. Unipetrol nevydal v době privatizace 40 mega na billboardy socdem, kluci si nerozdali svých třista mega za relativně hladký průběh privatizace do rukou Orlenu? Zeptejme se Babiše, o kolik se hrála ta ruleta, on to ví, prohrál v ní. Nakonec ani v Bambergu nikdy nebyl nikdy žádný čech natož nezmutovaný Zeman, možná potomek zcela čistého loupeživého zemanského rodu, možná původem ze Saska, tam se rozkládaly i ty jeho Sudety, o kterých stále mluví. Operace kolem IPB byla tím nejlepším, co se mohlo stát naší ekonomice? Chucpe.

V téhle prezidentské kampani se zatím jeví největší chybou mluvit pravdu a prezentovat své skutečné názory, názory, které rozhodně nepoškozují Českou republiku. Také je asi chybou mít za nepřítele rodinu prezidenta Klause, ale když už se vyjádřila skoro celá první rodina, proč se nikdo neptal mladšího syna prezidentského páru?

Most má i jednu zvláštní čtvrť, Chanov, pan Zeman tam má svoje voliče. Schwarzenberga tam v prvním kole nevolil nikdo, Zeman nad ním tedy vyhrál o miliardu k nule, dělení nulou je ovšem chyba, aktuálně chyba naší demokracie.

 

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky