S Klausem končím, definitivně...

čtvrtek 17. leden 2013 11:46

Na prezidenta Klause zjevně dolehly nemoci související se stářím. Stydím se za svého prezidenta, vždy jsem ho hájil. Stydím se tedy i za sebe, věřil jsem že mám v hlavě něco jiného než dlažební kostku.

Jeho odpor k ničivé formě pseudo-ekologie jsem vždy podporoval a podporovat budu, ale co ten stařík provádí teď mě opravdu štve. Amnestie, promiňte "Amnestie", jak mohl inteligentní člověk udělat takovou chybu? Vědomě? Hlavně beztrestně, vlastně předal otěže do rukou lumpům a vysmál se poškozeným i vlastnímu státu. Budeme platit ušlou mzdu Berkovi? Pět let zpátky? Kolik zaplatíme za Klause? Kolik amnestovaných se nám všem bude smát z Karibiku? Nemálo...

Ať jde prezident Klaus do rekta, povolejme ho k odpovědnosti za jeho amnestii. Pojďme pak vyčíslit škody, dejme veřejnosti najevo že pan Klaus udělal nerozumnou a možná i hroznou věc, ať ho soud soudí, a že na konci bude jeho beztrestnost, imunita? Ano, ale dobereme se alespoň k osobní odpovědnosti, i on si bude číst co jeho rozhodnutí, vzešlé z širokého okruhu tří lidí, stálo. Tři body nejsou kruh, je to maximálně trojúhelník. Snad se rodiče obětí jeho amnestie složí na nějaké to božské řešení, odplatu.

Sedět nebude, ale nechme mu osobní trest, třeba aby každý první leden musel číst jména obětí své amnestie v televizi a bez komentáře. Bohužel jich není a ani nebude málo. Kdyby k tomu jeho syn zpíval hymnu, nebylo by to nezábavné, jen nevím na kterém kanále by se to vysílalo. Napadá mě rádio Jerevan, ale to je zase zkratka.

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky