Chanov měl holt Kliku. Ale byly tohle vůbec volby?

pondělí 15. říjen 2012 13:10

Celá republika zná sídliště Chanov, je to takřka čistě Romské sídliště v katastru města Mostu, ghetto. Do té lokality je směrováno mnoho peněz z projektů, z rozpočtu města, kraje, vždy mělo a i dnes má kompletní sociální zázemí, poštu, kulturní dům, MHD, školu...

V té škole sídlí volební okrsek 20 a znovu se to stalo, i letošní volební výsledky, zde sečtené, jsou "vyjímečné".

Platně zde volilo 230 občanů, sečtené výsledky:

  • ČSSD 64% (147 hlasů)
  • ODS 17% (39 hlasů)
  • LEV21 10% (23 hlasů)

Co je na tom vyjímečného? Pan Paroubek byl ve volební den v Chanově osobně agitovat, tím bych vysvětlil trojnásobný výsledek LEV21 ve srovnání se zbytkem kraje. ODS? 31 preferenčních hlasů dostal budoucí radní Václav Hofmann, to zřejmě ukazuje na upřímný vztah Romů k divadlu (pan Hofmann byl dlouho ředitelem Mosteckého divadla), ale jen další tři ODSáci dostali po jednom preferenčním hlasu, zvláštní. A jak dopadla ČSSD?

Za ČSSD dostali preferenční hlasy hlavně dva politici. Martin Klika a Karel Novotný, jeden až dva preferenční hlasy sesbíralo ještě dalších šest kandidátů z jejich šedesáti. Kolik dostaly ty naše hvězdy?

  • Karel Novotný 126 hlasů (86% ze všech volebních lístků ČSSD), ale bylo to málo, tak neprošel, nepřeskočil, stejně ho semelou jeho vazby na projekty a jejich financování
  • Martin Klika 120 hlasů (82% ze všech volebních lístků ČSSD), z dalšího Romského ghetta Janov jich získal 127 (cca 50% ze všech volebních lístků ČSSD, tam volí i nepodplacení voliči a dost hlasů získala hejtmanka), v Litvínově celkově získal 392 hlasů, 36% ze všech
  • ostatních šest kandidátů dostalo celkem 8 hlasů (1-2% ze všech volebních lístků ČSSD)

Hvězda za ODS je na tom podobně, také bude radním jako Martin Klika (třeba je opravdu v Chanově divadlo populární a má tam plno osobních přátel, nebo dělal kontaktní kampaň a chodil do rodin, co já vím?):

  • Václav Hofmann 31 hlasů (80% ze všech volebních lístků ODS)

Statistická chyba? Náhoda?

Nehodlám nutit čtenáře, aby nad těmito čísly dumali z pohledu statistiky, to by byl nesmysl. Přemýšlejme nad tímto volebním výsledkem s ohledem na současnou implementaci našeho volebního systému, demokracie.

Přemýšlejme nad tvrdšími tresty za tyto manipulace, zaveďme občanské tresty pro tyto politiky. Vyloučení z možnosti být volen (pro manipulátory) a omezení práva volit (pro úplatné voliče). Hlasoval bych v této oblasti pro doživotní tresty, pro všechny zúčastněné.

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky