Nezabiješ

čtvrtek 25. říjen 2012 19:51

Naši současníci muslimského vyznání tohle slovo jistě slyšeli, četli, a třeba se někde skrývá i v jejich svaté knize...

Všichni možní mutli-kulti aktivisté nám tvrdí, že Islám je to nejméně-násilné náboženské vyznání. Naše muslimská obec má také plná ústa míru a přizpůsobování se. Činy Libyjských milicí a zabití velvyslance (ať už ten čin spáchal kdokoli, byl to muslim) v den výročí útoků na USA, nepotřebují žádný komentář. Proč věřit lidem tohoto vyznání?

Vím, že tento můj článek je velmi a velmi diskutabilní, politicky nekorektní, ale mě to prostě nedá a nejsem politik. Muslimy jsem osobně zažil jen na koleji a na dovolené, ta osobní zkušenost ze mě jejich kamaráda neudělala, ale ani jejich nepřítele.

Jak ale v dnešním turbulentním světě věřit někomu, kdo s vámi nevyznává stejné základní hodnoty? Jak věřit někomu, kdo je schopen zabít kohokoli, kdo poruší pravidla výkladu jeho vyznávané svaté knihy, jak věřit někomu, kdo je schopen setnout, vyhodit do vzduchu, znásilnit, ukamenovat, každého, kdo je byť jen označen za hříšníka?

Máme věřit někomu, kdo chce kamenovat jedenáctiletou dívku s genetickým zatížením? Prý se snažila spálit stránky ze svaté knihy. Alespoň v tomhle případě zafungovaly státní orgány Pákistánu a následně obvinily muslimského duchovního, který "důkazy" podvrhl. Ale jaký byl jeho cíl? Ta dívka s Downovým syndromem byla křesťanka, kolik dalších lidí by zemřelo? Kolik takových poprav proběhne, aniž by je někdo zaznamenal a zveřejnil?

Žádnému dogmatikovi už nesmíme věřit, Evropa to zkoušela mnohokrát, co z toho kdy vzešlo dobrého? Jestli se jmenuje Husain, Hitler, Stalin nebo Ahmadínežád. Na každý útok musíme reagovat rázně, věřím i v preventivní opatření, blokády a izolaci. Nesmíme nechat věci dojít za hranici malého konfliktu, musíme být důslední a začít ekonomickými opatřeními.

Dogmatik a muslim je nebezpečná kombinace. Všichni musíme upřímně a veřejně vyjadřovat svoje svobodné názory. Čím více cílů budou mít, tím méně účinný jejich Džihád bude. Omezování vlastní svobody projevu rozhodně nepomůže ničemu.

Jistě je nesrovnatelné občanské povědomí, vnímání práv a svobod člověka, obyvatele západní polokoule a muslima žijícího v akváriu jeho vesnice, ale o to tu zřejmě nejde. Na cestu extrémismu se dávají i mladí lidé, kteří vyrůstali v Evropě nebo USA. Tak o co tady jde?

Sám za sebe vidím problém v té samotné víře, v její svaté knize, v její dogmatické neměnnosti, v její expanzi skrze růst populace, v její neochotě se přizpůsobit kultuře hostitelské země, v muslimských ghettech kolem Paříže, Bruselu, Londýna a dalších evropských měst. V ochotě jejích kleriků k vymývání mozků sociálně frustrovaných mladých mužů a v jejich následné ochotě stát se mučedníkem, náloží, vrahem.

Jestli by měl o něčem Evropský parlament jednat, tak o tomhle, omlouvám se. Můj názor není možná běžný, ale já si za ním stojím. Proč Evropa nepřijala žádná rázná opatření proti této části migrantů po jedenáctém září nebo už dříve? Nastavit tvář nestačí a sebevražda není přípustná, tak proč ji pácháme sami na sobě?

Vyhlásit rozsudek smrti nad básníkem? Proč bychom to měli tolerovat? A tolerujeme tuto fatwu již přes deset let, omezujeme své osobní svobody a stále máme otevřenou náruč vůči imigrantům, o kterých už v přístavu nebo na letišti víme, že našemu systému nic dobrého nepřinesou.

Za sebe můžu prohlásit, že nestojím o to, aby se vlády nad státy, které považuji za své životní teritorium, ujmula demokratickými prostředky nějaká entita, která bude prosazovat hodnoty neslučitelné s demokracií. Ale přesně tam směřujeme, musíme začít používat selský rozum, nakonec sedláci vybudovali evropskou a americkou civilizaci.

Generalizuji? Přijímám za pravdu nějaké jednoduché schéma? Ale ano, samozřejmě.

Jistě existuje mnoho pohostinných a mírumilovných muslimů, je to ale bohužel trochu jako s Yettim, i ten prý někde v nějakých horách pobíhá...

PS: Tento článek jsem napsal hned po útoku na ambasadora USA v Libyi, tehdy to vypadalo ze strany vrahů na reakci, dnes je snad jasné, že to byla jasná a plánovaná akce. Odhodil jsem tedy zábrany a rozhodně si nebudu brát už nikdy servítky.

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky