Varování před nevyžádanými SMS a jinými podvodníky...

čtvrtek 9. srpen 2012 20:28

Zatím jsem nespočítal škody, ale stal jsem se zřejmě menší obětí SMS SPAMu, nevím, jak ty věci fungují, ale celá ta situace je mi prostě podezřelá, tak jí radši blog komunitě oznámím v předstihu (tedy z mého pohledu)...

Kdysi se mi stalo, že mi někdo jen tak napsal SMS, zavolej, posledně jsi byl dobrej Tvá Áňa, neznám Áňu, tak jsem ty zprávy ignoroval. Vlastně nevím o co, šlo, jestli měli na konci Kamerunská nebo jiná čísla...

Nicméně se mi podobná situace tento týden opakuje, odposlechy nemám rád, ale tohle je jen přepis nevyžádané pošty a mých odpovědí:

Volající číslo: +420 721 192 794: Odesílatel teto zpravy nema dostatecny kredit a zada Vas o zpetne zavolani. (nasleduje anglicky preklad)

Druhý den: www: hezky vecer

Po půl hodině: www: omlouvam se mam tohle cislo uz dele a porad nevim ani kde jsem ho vzala zlobite se pokud ano promin

Má odpověď: Vypada to jako podvod. Predam vase cislo radiokomunikacnimu uradu. Vykazy jim posilam pravidelne. Pokud mate me znamou identitu, tak mi ji oznamte, jinak je zitra cislo na tapete.

Po cca půl hodině: www: Coze tohle mi nikdy nikdo nerek mem milion cisel a v telefonu mam napsane Kounovsky je mi 20 a delala jsem modeling me jmneo Marie asi se nezname osobne

Má odpověď (po minutě googlování): eroticprivat.cz? Tam jsem se nikdy neregistroval, ale vase cislo tam miri. Postaram se o to.

V celku obratem: www: Prosim vas jaky privat ja jsem slusna slecna a mam i vasi vizitku protoze jak koukam tak sme ne co tenkrat potraboval prez pacitac tak budte slusny Dekuji

Má odpověd: Najdete si jine cislo www brany. Tohle bude zablokovano. Skody spocitam pri mesicnim vyuctovani. Koncim.

Znovu obratem: www. Prosim co si to dovolujete ja sem se spletal jako kazdy a mimochodem to bude mit sestrenice radost ze ste ji zablokovali cislo spletla jsem se jako kazdy zbohem.

(ten přepis je přesný, prostě z mobilu, chyba sem, chyba tam)

Co dodat? Jsem původem ze severních Čech, znám místní druhé etnikum dobře (proč se cikán píše s malým a Rom s velkým prvním písmenem, to zas tak úplně nechápu) a tohle je prostě podvod, techniku nejspíš platí EU z nějakého úžasného projektu, řízeného úžasnými lidmi. Byl bych příjemně překvapený, kdyby desetina těch peněz působila někde pozitivně a já teď neměl pravdu. Mě to vlastně už ani neuráží, od začátku bylo jasné, že jde o nějaký GSM podvod, a z toho průběhu čiší organizovaná povaha, proto mé varování.

Abych nenechal suchou nit ani většinové společnosti, dnes mi také volali z "Evropské policejní asociace" a ti ať skočí do zdi rovnou. Prý nejde o nic vážného (jako že po mě nejde Interpol), ale mohl bych nakupovat jejich omalovánky. Výhružka a odpustek v jedné větě, narazili, jezdím trochu rychle, ale to změří radar na místě, nic horšího nedělám. Pak zjistím že volá vlastně nějaká tiskárna...

Vím, drobné podvody tu byly vždy, ale já mám divný týden. Odevzdal jsem dva ztracené psy (se známkou, ten druhý ji měl vážně cool útěkovou :-) a tak si ho vyzvedla rovnou panička), a volali/psali mi tihle dva podvodníci, také se mě snažil před domem obrat bezdomovec, který tvrdil, že (po ráně nožem do zad) z péče Mostecké nemocnice radši unikl a že mu mám dát peníze na cestu na pražskou kliniku. Měl tak půlku zubů a rána na zádech vypadala jen jako odřenina, nabídl jsem mu zavolání rychlé a policie, poslal mě tak hrozně daleko, tam jsem ještě nebyl.

Mávnout rukou nestačí, na oba ty organizované "zločínky" mám nějaká telefonní čísla, tak budu oznamovat. Netěší mě to, ale mávnout rukou opravdu nestačí, sám jsem si to vlastně do dneška úplně neuvědomoval, ale je důležité jednat i kvůli drobnostem. Toho bezdomovce jsem jen vyhodil, podle svých slov v péči lékařů byl a dobrovolně ji opustil, provází ho jistě nějaký ten svatý patron. Svět se zbláznil.

Václav Kounovský

Václav KounovskýPro oba :-)12:4412.8.2012 12:44:49
JaromírPoněkud nerozumím21:529.8.2012 21:52:31

Počet příspěvků: 3, poslední 12.8.2012 12:44:49 Zobrazuji posledních 3 příspěvků.

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy

Oblíbené stránky

Pošlete mi vzkaz

Zbývá vám ještě znaků. Je zakázáno posílat reklamu a vzkazy více bloggerům najednou.