Vina a trest. Hegemon a občan Rath se brání...

pondělí 21. květen 2012 19:40

Co by nám měla kauza pana ex-hejtmana Ratha napovědět? Existuje rovnost mezi hejtmanem a občanem? Mezi slepými je jednooký králem. Asi to tak funguje, minimálně u nás skvěle, zvlášť když se narodíte s geny pana doktora.

Pan Rath dlouhodobě porušoval a zneužíval všechna možná ujednání našeho právního řádu, má být beztrestný protože je inteligentní? Samozřejmě že ne, nefiguruje jen v desítkách podvodů s dotacemi, figuruje i ve stovkách osudů jednotlivců, lékařů, úředníků a zřejmě i mnoha jiných profesí.

Pro mě začal "bodovat" tím, jak jako lékař bez zákonně doložené praxe získal druhou atestaci, také vyměnil několik politických stran a snad v žádné nebyl řadovým členem, to je ovšem jen signifikantní pro jeho osobnost, nikoli trestné dle našeho právního řádu. Má i dvě 'manželky', to mu přičítám spíš ke cti, alespoň to veřejně přiznal. Na druhou stranu konstatuji, že si tím spíš honí své ego, než aby se snažil svým ženám poskytnout legalitu.

Opakovaně cíleně posílal státní dohledové orgány proti svým oponentům v LOK, to také není trestné. Mělo by být? Podle mého názoru ano.

Ohýbal zákony ve všech svých veřejných funkcích, jen a jen ve svém zájmu. Za LOK spolupracoval komerčně se stejnými výrobci léků, kterým nakonec ministerstvo pod jeho vedením přidělovalo kvóty a povolení. 

Jako hejtman vyhodil takřka každého, kdo se mu nehodil a krmil skoro každého, kdo se mu hodil. Nakonec zřejmě vyhořel na párku překrmených vepříků. Když už se ta krmě nedala sníst, alespoň si ji zastlali pod podlahu. Na horší dobu? Tomu nevěřím, pak by technici policie v té podlaze našli zlato, ale to by tam jen tak leželo a to tahle partička neměla v plánu. Peníze dělají peníze. Někde tam nakonec bude i nějaká ta fotovoltaická elektrárna, nevěřím že by ji neměli. Každý náš severočeský lump má alespoň jednu, že by byli Středočeši pozadu?

Teď si stěžuje u ústavního soudu na své zatčení a vazbu. Je to správné? Ale ano, ať alespoň on využije všech zákonných a ústavních prostředků. Bude se dovolávat všech zákonů, které porušoval. Většina obětí jeho otce, profesora Ratha (krycí jméno Ras) ani pana doktora samotného si nestěžuje, asi to vzdali, třeba stačila první zkušenost s tehdejší policií.

Je problém jen v panu Rathovi? Ne, takové manipulátory a podvodníky najdete v každém státě. V těch demokratických se z nich ale nadlouho nestávají ani zastupitelé, natož poslanci nebo hejtmané (ovšem i jinde se takoví géniové najdou).

V takovém Íránu, takřka fašistickém, se mohl člověk s jeho kvalitami a schopnostmi stát i prezidentem, a úspěšně rozehrát hru o nějakou další válku s Izraelem, Evropou nebo Spojenými státy. V Itálii by mohl být úspěšnější než Berlusconi.

Obranný mechanismus českého státu nakonec zafungoval. Kupodivu? Náhodou? Snad ne, věřme, že někde hluboko a neviditelně i náš systém funguje. Bohužel pomalu, jako božské mlýny.

Teď se pan Rath odvolává na znění paragrafů našich zákonů a ústavy. Dopřejme mu jejich naplnění v jejich znění i smyslu, každý občan je nevinný do konečného rozsudku soudu.

Každý člověk je ale nevinný jen než provede něco nezákonného.

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky