Boží mlýny? Rasův syn za katrem...

úterý 15. květen 2012 20:01

Hejtmana Ratha zatkla policie, díky jeho imunitě musí mít nezpochybnitelné důkazy, máme se radovat? 

Hejtmanství pana Ratha bylo od začátku prohnilé, své o tom vědí všichni novináři zaměstnaní v jeho kraji. A pokud se od středočeského kraje podíváte na libovolnou stranu, všude uvidíte jen krajinu strdím a korupcí oplývající, klidně se rozhlédněte i z Řípu.

Ale proč jen pan Rath? Proč ne pan Gross, Bendl, Dryml, Pavlas, Bém, Benda, Paroubek a všichni ostatní, ze všech stran, a co ti kterým se možná už i to máslo na hlavě dávno rozpustilo? Kolika poctivým lidem tito "politici" zkazili život? Proč jsou nedotknutelní? Možná i proto, že jsem teď i já sám tři další jména radši smazal. Bojíme se upozornit na podvody a nevěříme policii.

Máme k tomu důvod? Ale ano, vždyť sedí jen jeden hlupák malující rohy na plakáty a nikdy nikdo neposadí za katr ministra Langra, který všechno vypral dočista. Upřímný Gross si může užívat svých miliónů poctivě vydělaných na jednom jediném obchodu s akciemi a jeho manželka může neustále dojit ten svůj stromeček vybudovaný na vlivu manžela a MLM systému Amway.

Kdysi mi jeden špičkový manažer nabídl funkci hlídacího psa v jejich společnosti (jedné z největších u nás), s díky jsem odmítl. Poradil jsem mu, jaká opatření přijmout proti nepravostem, řekl jsem mu, jak tečou z té firmy peníze. Ale to místo jsem vzít nemohl, ty nepravosti se týkaly i několika mých známých, nejsem přeci práskač.

Práskat se u nás prostě nenosí, práskalo se politicky, takový práskač nosí cejch a naše společnost získala "anti-práskačský" syndrom. 

Proč trvalo skoro čtyři roky, než sklapla pastička u hegemona Ratha? Proč? Protože máme zkorumpovanou policii? Každý druhý policista je prý zkorumpovaný, ale nemá inteligenci a geny pana Ratha, vezme si tisíce nebo peněženku, nemyslí si na milióny.

Je to trochu hloupé, ale já mám z konce pana hejtmana radost, uspokojení bohužel necítím. Policie ani soudy zatím nefungují, stačí se podívat na případ pana Janouška, Béma nebo Bárty.

Václav Kounovský

Související články


HoralDobře napsáno22:1215.5.2012 22:12:24
NaštvanýA to si skutečně myslíte,21:4215.5.2012 21:42:58
Milan JirásekjEN HOUŠŤ.20:4515.5.2012 20:45:47

Počet příspěvků: 3, poslední 15.5.2012 22:12:24 Zobrazuji posledních 3 příspěvků.

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy

Oblíbené stránky

Pošlete mi vzkaz

Zbývá vám ještě znaků. Je zakázáno posílat reklamu a vzkazy více bloggerům najednou.