Vláda: Kam a kudy? No tudy, k rozumu a odpovědnosti...

středa 29. červen 2011 12:10

Kde se skrývá rozum? Nevím, jak je to definováno z lékařského hlediska, co na to říká anatomie a fyziologie, ale já mám jasno. Pro normální život je potřebný selský rozum. Kde se ten skrývá? V selce? V sedlákovi? Je to jednodušší, je v každém z nás, každý máme geneticky danou určitou zakotvenost, vazbu k půdě, k zemi, k logice. 1+1=2. Strana a firma VV je od této reality odtržena, ale to nám mělo dojít trochu dříve...

Nemám mandát tu ventilovat svůj názor, myslím ten stranický, ale osobní mandát si nesu s sebou celý život a hned vedle něj si nesu ten selský rozum.

Podle mého selského rozumu nemohu řešit vydláždění příjezdové cesty, když mi hoří stoh, ale přesně to se tu dneska děje. VV se chovají jako ten žhář, možná to byl vesnický povaleč, tu a tam vydíral nějakou paničku a tak si mohl žít svůj pohodlný život, zároveň se mu líbily plameny. Chcete mít ale za starostu povaleče, vyděrače, někoho kdo mění názor každou druhou hodinu?

Asi ne. Tedy podle mého selského rozumu. Tak co se s tím dá dělat? Zbavme se VV jako organizace, získejme pro reformy z jejich poslaneckého klubu lidi, kteří smýšlejí selsky, pravicově. Jděme do toho a po hlavě. Přeci se nenecháme vydírat. Prý nám hrozí předčasné volby, věříte tomu? Já tedy ne, jen musíme začít skutečně jednat, vyjednávání už bylo dost.

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky