VV - Babákovy dobroty, jestlipak nám nezaskočí?

středa 20. duben 2011 14:31

Vládní koalice se dohodla pokračování spolupráce. Zřejmě ve jménu vyššího zájmu, doufejme, že v zájmu reforem, se VV udržely ve vládě a ta "strana" dokonce získala výhodnější pozici. Výsledky práce chaotika Johna budou pro média těžším cílem na postu místopředsedy vlády, bez odpovědnosti za konkrétní rezort. Jak dlouho tohle status quo vydrží? Měsíc? O moc déle zřejmě ne...

Tenhle stát opravdu potřebuje reformy a pod křidly oranžových nebo rudých se jich jistě nedočká. Ovšem cena, kterou teď vyjednávači ODS a TOP09 zaplatili za pokračování koaličního vládnutí je obrovská a jedná se o špatnou investici.

Proč? Jsou hned dva důvody. Především proto, že k žádným skutečným reformám nedostane vláda prostor. Vyděračská strana VV dostala další karty do hry, může hrát vabank, výsledkem nebude nic, nic koncepčního. A potom proto, že se vláda stejně udrží jen pár dalších měsíců. Skandály VV, které ještě vyplavou, zadusí nejdříve vládu a pak reformy.

Jaké skandály? Osobnosti VV ještě nevyčerpaly svůj průšvihářský potenciál, speciálně vysvětlování původu peněz pana Babáka je naprosto směšné. No, směšné vlastně není a nebude, přispěje ke konci naděje, která se objevila po posledních volbách, naděje na změnu.

Podle všech veřejně dostupných informací pan Babák o zdroji svých příjmů, minulých i budoucích, lže. Peníze na bydlení ani na sponzorování své strany prostě nevydělal a nezdanil, a pokud si je půjčil s výhledem na zisk z prodeje akcií Bene Factum, tak potom je ze společnosti WCM CZ prostě zpronevěřil. O žádných příjmech ve výši 35 milionů se mu v době 'půjčky' nemohlo ani zdát, stejně jako si ještě před týdnem nemohl vzpomenout na jméno svého zlatého prasátka.

Zajímavá je i společnost Bene Factum, jejíž akcie chtěl prodat, akcie, které nikdy nevlastnil. Teď zase tvrdí, že je v ní něco jako tichý společník. Chucpe. Další grossovina? Velmi zajímavé je ale to, že tato 'jeho' auditorská firma pracuje zároveň pro ústeckou sociální demokracii a pro ústeckou ODS, obě tyto ogranizace jsou dostatečně známe svou "průhledností". Bene Factum je dokonce i tvůrcem krycího auditu, kterým na objednávku vedení posvětila podvody v Krajské zdravotní a.s., podvody ve výši desítek milionů korun. Takže zakládal pan Babák tuto firmu, nebo si ho severočeští kmotři jen koupili za poskytnuté alibi? A copak za to budou chlapci chtít?

Václav Kounovský

AlienCZMilý Edo09:5913.5.2011 9:59:04
AlienCZKoncepční nekoncepce09:4913.5.2011 9:49:42
EdaA copak má dnes volič za možnosti ?21:2121.4.2011 21:21:06
Václav KounovskýNezájem14:2321.4.2011 14:23:06
Teplíkpolitici20:5620.4.2011 20:56:15

Počet příspěvků: 6, poslední 13.5.2011 9:59:04 Zobrazuji posledních 6 příspěvků.

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy

Oblíbené stránky

Pošlete mi vzkaz

Zbývá vám ještě znaků. Je zakázáno posílat reklamu a vzkazy více bloggerům najednou.