VV - Nekrolog?

čtvrtek 7. duben 2011 10:25

Strana Věci Veřejné 2001 - 2011. Narodila se v Praze v hlavě podnikatele Víta Bárty v roce 2001, politicky zemřela také v Praze v dubnu 2011 rukou a ústy svého místopředsedy Škárky, ve věku pouhých deseti let.

Během svého krátkého života přinesla do našeho politického systému nové metody práce, zavedla přímou vnitrostranickou demokracii, přímou volbu předsedy a také systém 'vázacích' směnek.

Dala prostor mnoha lidem různých názorů. Získala tím nehomogenní strukturu svých funkcionářů, kandidátů, zastupitelů a poslanců. Levice, pravice, ideologie? Ne, jen marketing a společné zájmy.

Svým životem nám, občanům a voličům, prokázala tato strana důležitou službu. Přinesla nám důkaz toho, že politickou stranu nelze založit na podnikatelském záměru, nelze ji stavět bez ideologie, politickou stranu nelze založit s máslem na hlavě, ne, pokud chcete vymýtit korupci a předražování státních zakázek. Straně se skrze pana Škárku vrací staré hříchy pana Bárty a agentury ABL, současná kampaň je svou silou smrtící.

Hrobku této straně ale staví Skanska a platit ji budou občané, beton a asfalt si udrží svoji vysokou cenu, bohužel.

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky