Narozeniny 1980

neděle 9. leden 2011 09:59

Tady jsem byl nejdál (Mauritius 2010)
Václav Kounovský

Tehdy mi bylo deset let, bydlel jsem na vesnici a asi jsem byl šťastný. Četl jsem Lema, Asimova, Trosku, Běhounka, věřil jsem v budoucnost podle mých sci-fi knížek. Opravdu jsem věřil, že rok 2000 je strašně daleko, vždyť to mi už bude třicet let...

Co se změnilo? Už dva dny je mi 41 a neslavil jsem to jubileum na Marsu, to neberte jako nadsázku, prostě v roce 1980 jsem věřil že již oslava mých třicátin proběhne mimo rodnou planetu :-), to je čistá pravda.

Tak co se změnilo? Čtu stále, ne tolik jako dřív, ale pořád. Pořád chodím jen po matičce Zemi, už jsem jí i kousek procestoval, to je bonus, o tom jsem v roce 1980 nepřemýšlel. Máme tu svobodný stát, zemi, nemáme RVHP ani Varšavskou smlouvu. Můžu si dělat co chci, cokoli. Opravdu můžeme všichni dělat všechno? Ale ano.

V roce 1980 mi bylo deset let, věřil jsem své tehdejší realitě, dnes je mi 41 a věřím té nové realitě.

Tak co se změnilo?

Dostalo se mi informací, tehdy, před lety, jsem byl neinformované dítě. Dnes jsem dospělý člověk s informacemi a názorem. Jsem šťastnější?

Jsem, máme politickou svobodu, skutečné volby, internet. Hloupý vtip? Jsem stále dítě? Ne. Jsem dospělý a dokonce jsem se pokusil věci měnit. Že to na poprvé nevyšlo? Jasně. Pokusů budu dělat ještě mnoho. Píšu na tenhle blog, není to žádný zázrak, ale píšu, to je pokrok od čtení. Dokonce jsem tady, na blogu, potkal manželku, tak mám změnu v občance, v roce 2011 jsem poprvé ženatý.

Smysl tohoto článku? Žádný nehledejte, prostě jsem měl narozeniny a včera jsme strašně pařili. Pokud bych měl nějaké poselství předat, tak by to bylo o době, o svobodě, o tom že každý z nás může klidně skočit do zdi nebo kandidovat na prezidenta a Nova to odvysílá. Nova za to nemůže, svět bude takový, jaký si ho uděláme. Je to o nás, tak na tom pracujme...

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky