Vítězství levice? Ale houby...

pondělí 18. říjen 2010 19:10

Podle našich médií vyhrála komunální volby levice, a ČSSD prý získá ve druhém kole senátních voleb nástroj k zastavení reforem. Promiňte, ale to je nesmysl...

Umíme počítat? Většina je víc než padesát procent, vědí to novináři? Jestli někde 'vyhraje' ČSSD s dvacetisedmi procenty, a nad ostatními se 'vznáší' o dvě nebo deset procent, znamená to vítězství? Ne. Důležité jsou skutečně dohodnuté koalice. Kolik nakonec získá ČSSD a komunisté? Jaké je zvolené rozložení mezi pravicí a levicí?

Věřme a doufejme, že levice nakonec propadne. Důležité je udržet statutární města, top cílem je udržet senát. V senátu má pravice zcela jasnou šanci, stačí, když budou pravicoví voliči volit toho pravicového kandidáta, který postoupil do druhého kola, třebaže ten 'jejich' kandidát nepostoupil. Je potřeba jít volit.

Uvidíme, pravice si voliče nekupuje, nepodbízí se (většinou). Pokud pravice vyhraje, znamená to, že si 'národ' opravdu uvědomuje nutnost reforem. Pravicoví senátoři si nebudou kupovat desítky a stovky Romů (jsem ze severních Čech, vím o čem píšu), usilují o hlas odpovědného voliče. Volič, ten který ví, proč volí a koho volí, to je odpovědný volič, volič který za 300 Kč zvolí kohokoli, ten by neměl mít volební právo. Je to drsné? Ne, proč dávat volební právo někomu, kdo si ho neváží a nechá se uplatit?

Tak, prosím, běžte znovu volit. Volte kandidáta, který bude nejlépe reprezentovat vaše dlouhodobé zájmy. Je to na vás...

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Související články


Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky