ÍRÁN: Neřád nám hrozí, budeme strkat hlavu do písku?

neděle 22. srpen 2010 22:09

Írán vypustil první bezpilotní bombardér. Nazval ho "velvyslanec smrti", nikdy jsem nechtěl být provokatérem ve věci libovolné války, chápu, že moje vyjádření není důležité, ale...

Současná situace v Íránu je dlouhodobě neudržitelná. Sami se sebou ať si dělají, co chtějí, ale hrozit Izraeli nebo Americe, to se nás už týká. Nesmíme a nemůžeme mlčet, ten režim je potřeba zastavit.

Ten jejich "bombardér" sice není o moc větší než historická nacistická raketa V1, mě ale ta podoba překvapila, šedesát let po válce, podobný stroj, ale jiná výzbroj. Lety V1 nad Londýn byly lety na slepo, ale tento "velvyslanec smti" může být naložený sofistikovanými raketami, sám je vlastně jen prostředkem k tomu, jak překonat první tisíc kilometrů. Írán ovšem s nacisty spojuje i popírání holokaustu.

Vás to nezajímá? Režim, který si hraje s mezinárodním právem, veřejným míněním, s čímkoli co je veřejně vnímáno jako pravda, a nám vyhrožuje. Ano nám. Jsme součástí západní civilizace, aktivisty organizace "Ne základnám" do této civilizace nezahrnuji, ale patří k ní. Ruské palivo do jaderných reaktorů, korejské a potažmo čínské, ruské technologie pro rakety či "bombardéry", co dál? U Korejců jde většinou jen o upevnění vyjednávací pozice, o co jde Íráncům?

Západ se musí pohnout z místa, velmoci, které v historii otálely, buď zanikly, nebo se octly na samotné hraně přežití, my musíme jednat. Dneska ještě můžeme tuhle hrozbu zarazit, bohužel tolerance veřejného mínění byla možná vyčerpána akcemi v Íráku a Afghánistánu. Spolehneme se na Izrael? Židům jde o přímé přežití, mají ale sami chránit celý západní svět? Potom jim poděkujeme, nebo je OSN obviní z válečných zločinů?

Jakpak to dopadne? Bojím se podívat do budoucnosti...

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky