Sedmdesát dní po volbách...

pondělí 9. srpen 2010 21:06

Tak už máme nějakou dobu po parlamentních volbách, jak pak se nám vyvíjí politika?

TOP09: Strana dělá, co může, a já věřím, že celkem dobře. Za kroky pana ministra Drábka stojím plně, věřím ale v to, že k lidem co dají sami výpověď, se musí přistupovat selektivně, nelze dělat jen jednoduchý soud. Tady sehrála svoji obvyklou roli média, bohužel. Neplní zaměstnavatel svoje povinnosti vůči státu? Je problém daný sexuálním nebo jiným obtěžování? Oznámil tu skutečnost zaměstnanec příslušnému orgánu? Potom nemůžeme tyto lidi postihovat, ale jak ministra znám, on má ještě tak deset dalších výjimek, pro situace, ve kterých by se nový přístup neuplatňoval. Je to špatně? Ne, trh práce bude pružnější, nakonec získáme transparentní vztahy mezi zaměstnanci a zaměstnavateli.

ODS: Bojuje stále sama se sebou, snad se pod Nečasem srovnají. Navenek se ale zdá, že je pan Nečas moc slušný na to, aby byl razantní. Mně se zdá, že jednotlivé úrovně strany jsou velmi oddělené, členové a současné vrcholové vedení cítí situaci stejně, ale většina funkcionářů v Praze a na krajích přemýšlí o změně, o změně zpátky. Znám jen poměry u nás, na severu. Neberte mě za slovo.

VV: Véčka, jak jim všichni zamilovaně říkáme, se činí. Politika strany? Tu navrhneme přezkoumání Kájínkova případu, tu budeme propouštět policisty, tu dáme podstatný bonus nastupujícím učitelům a občas naznačíme, že tu vládu klidně potopíme, když nebude po našem. Já byl ke straně Radka Johna velmi tolerantní, ale poslední měsíc mě neutvrdil v tom, že bych jednal správně. Jen doufám, že se mýlím. Uvidíme. Nehájím policisty, plno se jich fláká a nezákonně hřeší, ale pan Kájínek si naše pochybnosti prostě nezaslouží, jeho trest je oprávněný, i kdyby tehdy u Plzně nevraždil. Staly se i jiné činy...

ČSSD: Aktuální leader Sobotka prohlásil, že jim případné (a jistě očekávané) vítězství v senátních dá sílu k blokování činnosti vlády. Blokovat vládu? V dnešní době? Charakter strany se zatím nezměnil. A jak se zbavili pana Paroubka? Zbaběle. Je mi ho líto a stýská se mi po něm. Jirko, vrať se :).

KDU-ČSL: O těch toho moc nevím, ale jejich předposlední, nebo snad i poslední předseda se předvádí. Pan Svoboda nejprve trvá na své příslušnosti k ministerstvu zahraničí a zároveň se nenápadně zmiňuje o své připravenosti sloužit České republice, stejně jako to činil dosud. Je bezpáteřný? Hádejte. Teď se odvolal k ústavnímu soudu, ne kvůli svému diplomatickému angažmá, ale kvůli té zpropadené kauze s dědictvím, která je minimálně trapná. I kdyby měl pan exministr a expředseda právo na ten dům, zpochybňovat závěť nepříbuzného mi přijde velmi pofiderní a pokud ke všemu prohlásíte, jako politik, že se odvolávat již nebudete a přesto po prohraných volbách změníte svůj názor, to už je na pováženou. Po mě potopa? Asi ano.

Není to žádná selanka...

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky