Vojáci nám zběhnou?

pátek 9. červenec 2010 00:28

Tak nám prý zdrhne polovina armády. Proč? Nebude už výhodné 'sloužit'. Snížení příspěvku na bydlení, navrhované nastupující vládou, prý přiměje mnoho žen a mužů ve zbrani k tomu, aby dali armádě vale. Má se občanovi služba vlastnímu státu vyplatit? Musí?

Možná nás zdeformovalo čtyřicet let komunismu, možná k současnému stavu přispěly tresty, kterými se odměnil komunistický režim našim bojovníkům z druhé světové války. Bylo celkem jedno, na které straně, frontě, stáli, důležité bylo hlavně to, jaký měli profil, názory, původ. Přitom šli do boje s přesvědčením, bez nároků, se ctí. Jejich následný pobyt v českých lágrech byl děs, možná se zapsal i do českého genetického kódu...

Dneska je to jinak. Kolik je v armádě lidí, kterým jde o bezpečnost státu? Kolik je tam žoldáků? Kolik těch, co chtějí jen svůj plat, příplatky a výsluhu? Potřebujeme takovou armádu? Možná je potřeba vypsat další prémie, tentokrát za věrnost. K poctě zbraň! Ach jo.

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky