TOP 09: Kdo nemyslí, zaplatí. 3 657 Kč za chřipku! Vážně?

pondělí 26. duben 2010 02:19

Kapku mě už tahle kampaň štve, oranžové billboardy a hlavně ty tmavě modré, alarmující, s podtitulem: Zastavme ODS + TOP09. Proč? Protože průměrný volič nemyslí a zaplatí. Primárně zaplatí tu kampaň, kolik by asi bylo zachráněných lidí za ty stovky milionů? Moje demagogie? Tak jak je to s tou chřipkou? Sáhnu do své kapsy a zaplatím? Ne, samozřejmě...

Mám takové malé štěstí, už sedmnáct let jsem nečerpal nemocenské pojištění, stejně tak dlouho ho platím. Nebyl jsem nemocný? Byl, ale priority mám poskládané nějak jinak než tenhle nemocný národ (bez urážky, vycházím ze statistiky Eurostatu). Píšu to tu proto, že třeba nejsem v této věci objektivní.

Tahle kampaň ČSSD je prostě zavádějící od začátku do konce. Prosazujeme nové zákony, cestovky musí uvádět kompletní ceny zájezdů, letecké společnosti nesmí schovávat palivový příplatek, obchodní smlouvy přestávají mít přílohy tištěné malým písmem. Jde o to, aby nebyl řadový občan, zákazník, uváděn v omyl. To všechno jsou pozitivní výdobytky posledních let. Ale strany nám můžou lhát stále a velkými písmeny.

Tak jak je to s tou chřipkou? To vezmete hrušky, přidáte jablka, posypete to trochou koření, zamícháte a pak se tváříte, že jste uvařili dort. Nešikovný příměr? Asi ano, ale když ČSSD započítá do své 'kalkulace' každý nesmysl a ještě k tomu kalkuluje s představivostí našeho národa, to je na pováženou. Pokud zaplatím přes tři tisíce za chřipku a sedm tisíc za sádru, co potom zaplatím za skutečně vážnou nemoc?

ČSSD si pohrála s čísly, vzala tři dny neplacené nemocenské, průměrnou mzdu, z které tu svojí novou nemocenskou počítá (tu opravdu kdekdo nemá) a všechny možné poplatky ve zdravotnictví, pak si asi ještě pomohla časovou projekcí a započítala i tu zvýšenou spoluúčast pacienta, kterou má v programu TOP 09. Všechno to sečetla a, světe div se, mohla z té své formy vyklepnout dort. 3 657 Kč! Co to ale znamená ve skutečnosti?

Nikdo se nemusí bát, že nově zaplatí za těch 2000 diagnóz, už za ně stejným způsobem platíme dva roky, ale všichni bychom se měli začít bát, že pan Paroubek splní svoje sliby. Znovu budou plné ordinace 'nemocných', znovu budou zbytečně trpět pacienti se vzácnými diagnózami a umírat lidé na ty vážné. Proč? Aby systém fungoval, paralen bude zadarmo a znovu budeme nejnemocnějším národem EU.

PS: Je každému jasné, že ta nemocná holčička na billboardu nemá žádný plat, žádnou nemocenskou a že je tam jen proto aby tahle klamavá reklama byla účinnější? O důchodcích, cílové skupině této kampaně, ani nemluvím.

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky