ČSSD: Pozitivní kampaň?

pondělí 29. březen 2010 14:09

Sociální demokracie na svém pondělním brífinku (ČT24) ukázala, jakým způsobem chce dělat politiku, co je podle ní pozitivní kampaň. O víkendu si přátelé sedli ke svým volebním heslům z minulých voleb a probrali se hlasováním nového leadera ODS, pana Nečase, v parlamentu. Výsledek? Prý neplnil svoje sliby z předvolební kampaně. Sice to byla spíš volební kampaň ČSSD "ODS mínus", ale to je jedno, ČSSD je přeci jedinou stranou, která dokáže vyvést naši zemi z krize...

Obrátit libovolný politický slib proti té straně, která jej dala, to je snadné. Vezmete prostě jen půlku ze slibu, uchopte jen to A - CÍL a zapomeňte na to B - konkrétní CESTU k jeho řešení. ODS se celkem obětavě snažila svoje sliby plnit, a i tu cestu k jejich splnění, vysvětlovala voličům již před volbami. Že byla vláda slabá? Ano. Že vládnout s KDU-ČSL a se Zelenými nebylo snadné? Ano. Že i sama strana nebyla jednotná? Ano. Je to vina Petra Nečase? Ne.

Celé to dnešní vystoupení oranžových bylo spíš k smíchu, ono se toho Nečase nedá nic vytáhnout, tak napadneme jeho důvěryhodnost. Ani jediný argument, který na brífinku padl, nebyl pravdivý, vše bylo jen a pouze vytrženo z kontextu, prohnáno volebními sliby ČSSD a vyzvraceno v jednom bloku, data a polopravdy, lži. To by vlastně mělo pravicového voliče těšit, prostě je asi ODS na cestě k tomu, stát se znovu rovnocenným soupeřem, tak ČSSD ztrácí svoji profesionalitu. No uvidíme, po volbách, co dokáží modří udělat se svojí reinkarnací.

Vinu na balastu, ve kterém se dneska patláme, neseme všichni, někdo aktivně, někdo pasivně. Máme teď snad šanci, že nám dá výsledek voleb silnou vládu? Kdeže! Tu už tu nemáme víc než dvanáct let. Chyba je ve volebním systému, měl by být většinový. Malým stranám by zřejmě neprospěl, ale tomuto státu ano. Vzrostla by i možnost dohledat odpovědnost politických stran za jejich sliby, za jejich neplnění, za dopady jejich vlády.

Je potřeba nastavit funkční systémy, od systému volebního, až k zadávání státních a municipálních výběrových řízení. To ovšem populisté ani velrybáři nikdy neudělají, nebylo by to v jejich zájmu...

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky