Rath? Hovádko boží...

neděle 31. leden 2010 23:45

Proti panu Rathovi má hodně lidí mnoho výhrad i pádných argumentů, přesto mu všechno prochází, dnes je hejtmanem důležitého kraje. To mu ovšem nebrání v tom, aby se choval jako hovado. Třeba tuto neděli v poledních otázkách Václava Moravce...

Viděli jste to? Pan hejtman se zase jednou choval podle svojí přirozenosti. Přiznejme mu ovšem, že se blížící volby zjevně již podepsaly na jeho myšlenkových pochodech i způsobu vyjadřování, bohužel poněkud negativně. Hlavně v druhé polovině pořadu, vysílané jen na ČT24, tam se snažil překonat svoji pověst.

Demagogie? Metody a způsoby italského fašizmu? Ano.

Při debatě o zdravotnických poplatcích nejprve zcela jasně obracel statistiky naruby. Systém, který funguje, označil za nefunkční. Celková úspora ho nezajímá, zřejmě se vždy dají vybrat zajímavá čísla a je stále dost těch, kteří čekají na to, až jim je pan doktor nalije do hlavy. Že se kraje, pod kuratelou ČSSD, na omezeném úspěchu nově nastaveného systému podílejí valnou měrou? To ho nezajímá. Podá další žalobu k ústavnímu soudu, systém prý neplní svoji regulační funkci a proto je potřeba ho zrušit. Co vědomé porušování zákonů ze strany krajů? Zrušíme kraje?

Ale voliči! Běda! Pokud nebudete ve volbách volit stranu pana Ratha nebo pana Grebeníčka, potom kraje už nebudou (podle soudů i ministerstev nezákonně) hradit vaše zdravotnické poplatky. Přemýšlejte tedy jak budete volit..

Tohle všechno mě nedostalo, to bych od něj i čekal, ovšem jeho konfrontace s lidmi z VZP a z ministerstva zdravotnictví, to byl teprve zážitek. Pokračoval tím, že ministryni zdravotnictví označil za pouhou sestru, kdežto on je doktor. Opakovaně a cíleně. Připomínám, že ministryně je sestrou, vysokoškolsky vzdělanou (MBA,  PhD., Mgr.) a také vědecky publikující. Potom národu sdělil, že tato sestra stejně ministerstvo neřídí, že to dělá skrytě 'Loutkář', její první náměstek. Ten je ovšem členem ODS. A ke všemu, národe, on je to pouhý bakalář!!! Tenhle titul použil pan hejtman minimálně pětkrát, s výrazným hanlivým podtextem. Proč?

Že pak všechna, daty podložená, vyjádření ředitele VZP prohlásil za účelové lži dané závislostí tohoto úředníka na současné politické konstelaci? Ani v jediném případě sám neargumentoval věcně, troufám si říct, že na rozdíl od svých protivníků. Jeho 'styl' opravdu zavání fašizmem v Duceho stylu. Komunistická poslankyně přítomná ve studiu byla ovšem s jeho výkonem zjevně spokojená. Koalice se rodí již před volbami, věřte mi.

Václav Kounovský

Související články


Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky