Spoutaný Kraus

pondělí 19. říjen 2009 03:00

S panem Krausem mám už z minulého století malý problém, tehdy totiž ubližoval Saxaně, a pak zdrhnul přes kopečky. To jsem byl dvanáctiletý kluk z vesnice, ale svůj názor jsem si postupně korigoval, až do stadia zvaného RESPEKT. Ale teď, když v jeho "horkém" křesle usedla diva Helena Vondráčková...

Nevím, jestli jste to viděli, ale poslední "Připoutejte se prosím" bylo kapku zvláštní. Já mám ten pořad rád, vnímám ho jako koncepčně satirický. Nevím, jestli to plně vystihuje autorův záměr, ale mnoho dílů takových bylo. Návštěva Heleny Vondráčkové se ovšem zcela vymykala zvyklostem tohoto pořadu. Hlavní host je většinou podroben útoku, je to hra v pohotovosti mezi Krausem a hostem, tentokrát to tak nebylo.

Na paní Helenu je teď snadné útočit, ale Kraus se choval jako ten, kterého platí agentura jejího nepopulárního manžela, nebo to bylo jen o tom, že nechce levně útočit? Bohužel, bylo by to pěkné, je sám silná osobnost, tak nezaútočí na právě oslabenou ženu. Chucpe. Je to o penězích, o zájmech, také o žalobách na bulvár. Helena Vondráčková si tam odvyprávěla všechny svoje teze, svoji pravdu.

Nepřehánějme, nehledejme za každým stromem nepřítele. Vnímám Vondráčkovic rodinu jako celek, přeji jim, aby se sami se sebou srovnali. K tomu nepotřebují pochlebování pana Krause jedné ze stran, naopak. Realita, pomohl synovi pana Krause duet s Helenou Vondráčkovou? Samoúčelné? Samoúčelnost? Mediální korupce? Přátelství? Je možné, že jsou prostě kamarády, to jim přeji.

 

 

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky