Hájil si Paroubek jen svoji zadnici?

pátek 18. září 2009 12:20

Jsme nekde uprostred, nahore

V tisku se objevilo mnoho článků analyzujících současný stav české politiky, českých politických stran, ústavních soudců, politiků a také mentalitu pana Paroubka. Mě zaujal článek pana Koláře v LN, autor v něm naznačil, že Paroubek dostal, v pondělí v noci, interní informace od jednoho ze soudců ústavního soudu. Kam to vedlo už víme...

Co se v noci, v ložnici šéfa socdem odehrálo? Volal mu skutečně některý z ústavních soudců? Já to nevím, ale pravděpodobné se to jeví. Člověk, který se rozhoduje podle průzkumů veřejného mínění nezmění názor do dalšího, nového průzkumu. Tohle bylo jinak. Pan Paroubek totiž pochopil, že by se bez sněmovny neobešel a jeho přítel na telefonu mu pošeptal, že by taková situace mohla nastat.

Připomenu, jen pro méně informované, pokud by předseda ČSSD neudělal svůj veletoč, mohlo se při určité shodě okolností stát, že by tenhle stát řídil jen senát a prezident. Naše ústava s takovou situací samozřejmě počítá, bylo by to vše podle našeho ústavního pořádku. Pan Paroubek to nazval "Zrůdným komplotem", ach jo.

Podle pořádku, ústavního, to ano, ale ne podle vůle pana Paroubka. Ten člověk by ztratil vliv na legislativní proces. Na exekutivu ne, tam má svoje koně. Ale, mohlo by se stát, že projdou protikrizová opatření ministra Janoty, že se zruší šrotovné, že už neprotlačí třinácté důchody. Mohlo se stát mnoho užitečného, ale pan Paroubek usoudil, že by se tak nedělo v jeho zájmu. Z restaurací a jídelen je zvyklý na jiný postup, on rozhoduje.

V jeho zájmu nebyla ani protiraketová základna, osobně stále nechápu proč. Docela by mě zajímalo, jak by rozhodování Američanů dopadlo, kdyby se naše strana stále chovala tak vstřícně, jako když vláda socdem schvalovala původní záměr o jejich zřízení. Reálně, těch pár set vojáků nepředstavovalo vůbec žádné bezpečnostní riziko, neměli tam ani vlastní letiště, nic než osobní zbraně a techniku potřebnou k případné obraně kóty. Pro tenhle stát by realizace původního záměru neznamenalo vůbec žádné riziko. Sovětská vojska umístěná tu i pod dohledem tehdejšího pana Paroubka, ta naše jednotky převálcovat mohla. 

Zatím nás tak trochu přes palubu bohužel hodila současná americká administrativa, její šéf Obama má sice rok po volbách v samotných USA mizernou podporu, ale to není důležité. Podle mě je dneska důležité, aby nás přes palubu nehodily i ratingové agentury, to by nás stálo na úrocích miliardy ročně, miliardy které nemáme. Dlouho ani mít nebudeme. A státní dluh ze kterého ty úroky platíme, ten budeme mít ještě velmi dlouho.

Dokáže vrcholový politik socdem hodit, během bleskového rozhodnutí, přes palubu celý náš stát? Ano. Pan Paroubek to dokáže. Dokázal nám to v úterý 15.9.2009.. Problém pana Paroubka spočívá v tom, že si hájí jen svoje zájmy, svůj zadek, nikoli zájmy tohoto státu a jeho občanů. Proč mě to nepřekvapuje?

http://www.lidovky.cz/kolar-kdyby-us-volby-skutecne-zrusil-byla-by-cssd-uplne-na-hunte-p8y-/ln_nazory.asp?c=A090917_130200_ln_nazory_glu 

 

Václav Kounovský

Související články


Odipodiveni12:269.10.2009 12:26:44
MajaMoc je největší vášeň18:5118.9.2009 18:51:14

Počet příspěvků: 2, poslední 9.10.2009 12:26:44 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.

Václav Kounovský

Václav Kounovský

Politika, etika, ekologie, sociologie a technika. To vše od nevzdělance. Tedy až na tu techniku.

Jsem pro odpovědnost, nevidím za obzor, ale za dnešek snad ano. Preferuji kritické myšlení, nemám rád zkratky. Sám je ale někdy používám.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy

Oblíbené stránky

Pošlete mi vzkaz

Zbývá vám ještě znaků. Je zakázáno posílat reklamu a vzkazy více bloggerům najednou.